Pizza Bayiliği

Pizza Bayilikleri Avantajları

Ülkemizde çok severek yediğimiz bir yiyecek olan pizza özellikle gençler ve çocukların tercihidir. Pizza bayilerinin hızla büyümesi ve sayılarının hızla artması pizzanın ülkemizdeki tüketim oranın yüksek olmasından kaynaklıdır. Ülkemizde hizmet veren birçok pizza şirketi vardır. Bu şirketler kendi tarzlarında farklı çeşitlerde ürünleri ile pizza dünyasında ön plana gelmek istiyorlar. İsim yapmış kalitesini kanıtlamış pizza bayileri şubelerini hızla arttırarak hizmet sınırını genişletmektedir. Bu durum pizza şirketlerine isim hakkı vererek bayilikler açmalarına olanak sağlamaktadır.

Yeni bir iş sahibi olmak ve bu işte başarı yakalamak isteyen girişimciler pizza sektörünü seçmektedir. Pizza bayiliği ilanları bu alanda birçok firmanın ilan verdiği alandır. Pizza sektöründe hizmet vermeyi planlayan girişimciler kalitesini ve markasını kanıtlamış müşteri memnuniyetine sahip büyük bir kitleye hizmet veren pizza markalarının bayiliğini almaları kendi iş yerinin geleceği için daha avantajlı olacaktır. İsim yapmış pizza markalarının bayilik ücreti diğerlerine göre tabi ki daha farklı olacaktır.

Pizza Bayileri Franchise İşlemleri

Pizza bayiliği ilanları arasından en iyi ilana göre tercih edilen pizza firmasının isim hakkı talebi yapılır. Yapılan bayilik talebi firma tarafından değerlendirmeye alınır. Pizza bayiinin açılacağı mekanın özellikleri, yeri, dizayna kadar bir çok kriter değerlendirmeden geçmektedir. Bayilik değerlendirmesinden olumlu geçen girişimcilerin franchise işlemleri için gerekli evrak işleri ve sözleşme detayları karşılıklı konuşularak belirlenir.

Pizza firması kendi konsepti var ise sözleşme detaylarında bu konsept bilgisi de yer alır. Pizza bayisinin dizayn çalışmaları sözleşme sonrasında hemen başlar. Kısa süre içerisinde tadilat işlemleri tamamlanan yeni pizza bayinin hizmet vermeye hazır hale getirilir.

Pizza bayiliği ilanlarından pizza satışına kadar olan süre içerisinde yeni bir işletme hizmete başlama süresi diye adlandırılır. Pizza bayilerinde bulunduğu yerin önemi çok büyüktür. Pizza bayilikleri genelde insanların çok ziyaret ettiği avmler ve yoğun trafiğin bulunduğu cadde üstlerinde açılırlar. Öğrencilerin ve gençlerin bulunduğu mekânlar da pizza bayili için seçilebilecek özel yerlerdir. Her pizza firmasının pizza lezzeti farklı olduğu için her insan farklı firmanın ürününü daha çok sevebilir.