Ödeme Noktası Bayiliği

Ödeme Noktası Bayilikleri İl Girişimcilik Serüveninize Başlayın

Her hane için en az iki fatura durumu göz önünde bulundurulsa genel olarak sadece bir günde binlerce fatura ödemek mümkün olabilmektedir. Bu yüzden ödeme noktası bayiliklerinin her alanı avantajlı ve kazançlı olabilmektedir. Bu işlem için online ödeme merkezinin bulunması gerekmektedir. Merkezi gibi kulağa geniş gelen yer sadece cihazlar ile tamamlanmaktadır. Ödeme noktası bayiliği için gereken tek şey post cihazı ve fatura ödeme alanı olmaktadır.

Son dönemlerin tutulan ve ara kazanç olarak belirlenen iş olanaklarında biri olan bu durum genel olarak esnaflar için büyük katkı sağlamaktadır. Fakat işyeri açma içinde geçerli bulunabilmektedir. Bunun için kişilerin ödeme noktası bayilik ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir.  Bu ilanlar içerisinde bulunan her alan avantaj sağlayabilmektedir. Çünkü genel olarak her evde elektrik, su, internet ve telefon faturası gibi faturalar bulunmaktadır. Bu yüzden her fatura ödemesi kazanç sağlayabilmektedir.

Bu iş fırsatından yararlanmak isteyen kişilerin ilk olarak ödeme noktası bayilik ilanlarından hangisini yapmaya karar vermesi gerekmektedir. Bu ilanlar içerisinde en çok tercih edileni ön planda tutulmaktadır. Aynı zamanda ödeme bayiliği için açılacak olan iş yerinin giderleri de göz önünde bulundurulmaktadır. Tüm bu bilgilerin ardından fatura ödeme merkezinin nasıl açıldığına dair bilgiler alınabilmektedir.

Fatura Ödeme Bayiliği İçin Yapılması Gerekenler

Karar verilen fatura ödeme noktası ile görüşülerek gerekli bilgiler toplanabilmektedir. Bunun öncesindeki araştırmalarda internet üzerinden online olarak da yapılabilmektedir. Genel olarak her fatura ödeme merkezi için istenilen ekipman ve kişiler aynı bulunabilmektedir. Bu ekipmanlar;

  • Akıllı ya da sabit telefon
  • İşlemlerin online olarak yapılması için internet bağlantısı
  • Bilgisayar ya da tablet
  • En az 20 m2 olacak şekilde olacak iş yeri
  • İş yerinde sürekli olarak bulunabilecek çalışan olarak belirlenmektedir.

Bu bilgiler için genel olarak fatura ödeme bayiliği için herhangi bir evrak ya da resmi işlemler kişileri uğraştırmamaktadır. Bu yüzden resmi evraklar için gerekli bilgiler bir gün içerisinde toplanabilmektedir. Online olarak gerçekleşen tüm işlemler aynı gün içerisinde tamamlanabilmektedir.