Gratis Açarak Kadınların Gözdesi Olun

Kozmetik ürünleri kadınların vazgeçilmezi, erkekler için ise büyüyen bir pazar oluşuyor. Kozmetik sektörü değişen ihtiyaçlara uyum sağlayan ve hatta moda yaratma ve yönetme özelliği ile ürünler için ihtiyaç yaratarak büyüyen bir sektördür. Bu nedenle, sektörde oldukça fazla sayıda ve çeşitte zincir mağaza vardır.

Yerli bir yatırım olan Gratis de bu zincirlerden biridir. Demir Sabancı tarafından 2002 yılında kurulan Sedes Holdingin 2009 yılında kozmetik sektörüne adım atmasıyla macerası başlamıştır. 10 yıl bile olmadan, en popüler ve en yaygın kozmetik mağazalarından biri haline gelmiştir. Kozmetik sektöründe bu kadar hızlı yükseliş sizi heveslendirmiş olmalı. Fakat Gratis açmak isteyenler için kötü bir haberimiz var. Gratis ilkesel olarak bayilik vererek büyüyen bir zincir değil. En azından şu an için… Başka bir deyişle Orflame bayilikleri gibi bir çalışma yöntemine sahip değil.

Gratis Ailesine Katılmak

Gratis ailesine katılarak

  • Türkiye’nin 81 ilinde kurumsal bir anlayışın parçası olmak,
  • Kendinizi geliştirme fırsatı,
  • Firmanın çalışanlarına özel olanaklarından yararlanmak
  • Kozmetiğe dair yeniliklerden en önce haberdar olmak

gibi önemli avantajlara sahip olursunuz.

Fakat şu an için bunun yolu bayilik almak değil. Gratis, bayilik vermek yerine kendi belirlediği lokasyonlarda doğrudan mağaza açmayı tercih ediyor. Yani bugün hemen hemen her alışveriş mağazasında, her büyük caddede gördüğünüz dükkanlar doğrudan Holding tarafından hizmete açılmış durumda. Firmanın bugün 81 ilde mağazası bulunuyor ve 300’ün üzerinde mağaza açmış durumda.

Lakin şirketin hedefi ilk aşamada 500 mağazayı aşmak. Yani firma hem büyüme potansiyeline hem de vizyonuna sahip. Bu noktada Gratis açmak isteyenlere bir de iyi haberimiz var.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Gratis girişimciler için franchise modeli sunmamaktadır. Bununla birlikte öznel durumlarda farklı çözümler sunabilir. Firma özgün bir ortaklık yapısıyla çalışmak istediği kişi veya şirketler olabilir. Örneğin bulunduğunuz ilde yerel pazara girmek için sizin mevcut güçlü ilişkileriniz firma için daha yararlı olabilir. Bu aşamada şube açmak konusunda sizinle iletişime geçebilirler.

Yine de kozmetik sektöründe bayilik üzerinden iş yapmak istiyorsanız size Orflame bayilikleri gibi franchise veren firmaları araştırmanızı tavsiye ederiz.

 

 

Leave a Reply