Gıda Bayilikleri

Gıda Bayilikleri Ne Kadara Mal Oluyor?

Gıda Bayiliği Veren firmalar kapsamında oldukça geniş hacme sahip gıda sektörü markanın tanınmasına ve tercih edilmesine göre fiyat kapsamını değiştirmektedir. Birçok gıda markası ürünlerini ulaştırdıkları alana ve Pazar rekabet paylarına göre bir fiyat sınırı belirlemektedir.

Gıda sektöründe bayilik almak isteyen kişilerin bayilikler kapsamında gerekli şart ve koşulları sağlamaları dolayısıyla bu bayilikleri almaları mümkündür. Gıda sektörü bayilik almak isteyen kişilere geniş bir Pazar alanı sunmakla birlikte girişimcilik ve yeni iş imkanları olanağı oluşturmaktadır.

Gıda sektörü önü kapanmayan bir sektördür. Bu sebeple insanların var olduğu sürece besin ihtiyaçlarını karışmak İçin gerekli şart ve esaslar dahilinde bu sektörde Pazar sürmeye devam edecektir.

Gıda Bayiliği Veren firmalar bu alanda kendi şart ve koşullarının sağlanması ve standartlarının kurulması ile her bölgede marka tanıtımı yapmayı hedefler. Bayilik verilen bölgeye gerekli deneyim ve koşul kontrolleri düzenli olarak yapılarak marka değeri korunmaya devam eder.

Gıda Bayiliği Almak İsteyen Kişiler Ne Kadar Sermaye İle Bu İşe Girer?

Gıda sektöründe de diğer sektörlerde olduğu gibi bir rekabet ve Pazar yelpazesi mevcuttur. Bu rekabet ortamında marka bedeli daha çok olan firmalar bayiliklerini daha üst düzeyde bir sermaye ile satarlar. Markanın tabela ve isim şeklinde kullanılması var olan müşteri profilini bayilere yönlendirmektedir.

Bu kapsamda bakıldığında bazı gıda bayilerinin bayilik bedelleri şu şekildedir.

  • Mc Donalds Gıda Bayiliği ortalama 400 bin ile 500 bin arası değişmektedir.
  • Burger King gıda Bayiliği ortalama 500 bin dolardan başlamaktadır.
  • Domino’s pizza gıda Bayiliği ortalama 600 bin ile 800 bin arası fiyata tabidir.
  • Özsüt Gıda Bayiliği on yıllık sözleşme ile isim bedeli olarak 20 bin dolar + KDV talep etmektedir. Ayrıca yatırımcının 250 bin dolar bir kapasitede başlangıç yatırımını karşılama gücü beklenmektedir.
  • Simit sarayı bayilik şartlarında ortalama 600 bin Türk lirası bedel alınmaktadır.
  • Popeyes gıda Bayiliği ortalama 600 bin dolar değerinde bir bedel almaktadır.

Gıda Bayiliği Veren firmalar olarak ortalama sermaye bedelleri bu kapsamdadır.

Leave a Reply