Fastfood sektörü markaları

En çok bilinen Fast food markaları

Fastfood bayilikleri satın almayı düşünen girişimciler, dünya genelinde en çok tanınan markaları tercih etmek ve doğru bir yatırım alanı oluşturmak için araştırmalarını sürdürmektedir. Ülkemizde ise bu tip gıdaları satan işletmelere karşı ciddi bir ilgi ve alaka durumu söz konusudur. Peki, alanında en popüler olan Fast Food zincirleri hangisidir?

En bilinir fastfood markaları

  1. KFC

KFC, 20,000’den fazla acente barındıran köklü bir kuruluştur. Sıcacık tavuk parçaları ve enfes patates kızartmalarıyla menü oluşturan KFC, 7’den 70’e herkes tarafından taktir toplamış bir işletme türü olarak bilinmektedir.

 

  1. Wendy’s

Gıda bayilikleri alanında mutlaka düşünmenizi gerektiren Wendy’s markası, ülkemizde pek bilinmese de, 1960’lı yıllardan bu yana dünya genelinde hizmetlerini sürdürmektedir. Burger, kızartılmış patates, tavuk çeşitleri ve aperatif pek çok yiyeceği zengin menüsünde barındırmaktadır.

 

  1. Subway

Amerikan fastfood markası olarak uzunca süredir sektörde yer alan Subway, ülkemizde de oldukça popüler! 45 binden fazla bayisi olan Subway, sandviç şeklinde hazırlanmış gıdaları kitlelerle buluşturmakta ve özel soslarıyla bir ziyafet sunumu yapmaktadır.

 

  1. McDonalds

120 ülkede, 40 binden fazla şube barındıran ve Dünya’nın en çok tanınan Fastfood zincirleri arasında yer alan McDonalds, harika menüleri ve uygun fiyatlarıyla beraber gıda bayilikleri alanında ilk tercih olarak görülmektedir.

 

  1. Burger King

80 farklı ülkede, 20 binden fazla şube barındıran Burger King, fastfood bayilikleri alanında son sırayı elde etti! Helal et prensibinden şaşmayan marka, aynı zamanda muhteşem menüleri ve enfes soslarıyla beraber her yaş grubu kitlenin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

 

Siz de gıda bayilikleri satın almak istiyorsanız bu alanda herhangi bir markayı seçebilir, daha sonrasında ise doğrudan iletişim kurma olanaklarına da sahip olabilirsiniz.

Bu fikirler size yetmediyse, bir önceki yazımızdan bayilik veren pastahane markalarını inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply