Bu Ayın Motivasyon Filmler

Günün koşturmacası içinde; iş, ev, okul derken bazen yaşamınız size dünyanın en kötü anlarının birleşimi gibi gelir. Bu durumlarda her insanın yeniden motive olmaya ihtiyacı vardır. Bir girişimci için ise kendini yenilemek, motive olabilmek, yeniden ve yeniden ayağa kalkabilmek hava gibi, su gibi ihtiyacıdır. Yeni iş fikirleri geliştirmek, ortaya yeni bir ürün koyup pazarlama enerjisini bulabilmek için motivasyon şarttır.

Kendinizi motive etmek için her şeyin bir anda dibe vurması gerekmez. Aksine motivasyonunuzu her daim yüksekte tutarak yalpalasanız dahi düşmekten kurtulursunuz.

Bu ay her hafta sonu bir film izleyerek sıkıntılarınızı bir kenara atıp kendinizi ödüllendirmek istemez misiniz? Oluşturduğumuz motivasyon filmleri listemizden sizin için seçtiklerimiz.

 

  • Hafta: Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happiness)

 

Umudunu Kaybetme, son derece sıradan bir öykünün son derece samimi ve içten anlatımı. Hikayemizin kahramanları iş hayatında şansı hiç de iyi gitmeyen bir baba ve 5 yaşındaki oğlu. Babamız ailesi için sürekli çabalarken eşi tarafından terk edilir. Stajyer olarak çalışmaya başlamışken oğlu ile birlikte kaldıkları evden kovulur. Sokakta, tuvalette, otobüs durağında kalan ailemiz birbirlerine olan sevgi ve güvenle önlerine çıkan engelleri aşmak için çabalar.

 

  • Hafta: Sol Ayağım (My Left Foot)

 

Film gerçek bir yaşam öyküsü anlatan aynı adlı kitaptan uyarlanmıştır. Christy Brown, doğuştan felçli, hareketlerini kontrol edemeyen bir çocuktur. Bir gün sol ayağına hâkim olabildiğini fark ettiğinde ise hayatı değişir. Yılmadan sol ayağını kullanmak için çalışan Christy, yazmaya başlar. Ve sonunda İrlanda edebiyatının en saygın yazarlarından biri olur.

 

  • Hafta: Kelebek ve Dalgıç (La Schapandere et la Papillon)

 

Elle dergisi yazarı ve editörü Jean-Dominique Bauby’nin gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan filmde, Bauby’nin bir kaza sonucu geçirdiği felç sonrası yaşamı konu ediliyor. Bauby, yalnızca sol göz kapağını hareket ettirebilirken bu yolla insanlarla anlaşmayı öğreniyor ve yazarlık kariyerine devam ediyor.

 

  • Hafta: Rocky

 

Üç duygusal filmin ardından bu ayı motivasyon filmleri listemizde yer alan biraz daha hareketli bir film ile kapatalım: Rocky! Fazla söze gerek yok. Hepinize iyi seyirler dileriz.

Leave a Reply